Sivil Toplum Ödülleri

İLKE Sivil Toplum Akademisi (STA), Sivil Toplum Ödülleri 2022 sahiplerini buldu.

Sivil Toplum Ödülleri2022

Sivil toplum alanında yenilikçi ve özgün çalışma gerçekleştiren kişi ve kurumları teşvik etmek için verilen Sivil Toplum Ödülleri sahiplerini buldu.

Sivil toplum çalışmalarında özgün, etki alanı yüksek ve sürdürülebilir çalışmaların ortaya konmasını ve alandaki yeni ve nitelikli çalışmaların teşvik edilmesini sağlayan Sivil Toplum Ödülleri, sivil toplum kültürü içerisinde ortaya konan değerin ortaya konmasını sağlayan bir organizasyon. Bu amaçla ilk kez verilen Sivil Toplum Ödülleri, “Yenilikçi STK”, “Öne Çıkan Faaliyet” ve “Gönüllülük” alanlarında verildi.

Yenilikçi STK Ödülü

yenilikci-stk

Yenilikçi STK Ödülünü Mülteciler Derneği adına alan Zafer Söğütçü, “Memleketlerinden ayrılmak zorunda kalan kişilerin bir imtihanı var, bizlerin de onlarla imtihanı var. Bu imtihanı en iyi şekilde atlatmak ve yönetmek için böyle bir dernek kurmak istedik.” diyerek ödüle layık görüldüğü için teşekkür etti.

Öne Çıkan Faaliyet Ödülü

one-cikan-faaliyet

Öne çıkan faaliyet ödülünü Assalam Derneği adına ödülü alan Nazan Yalçınkaya, “Kendi kaynağını üretmeden bir STK’nın devam etmesi çok zor. Birçok ülke gezdik ve birçok kurumun bu ülkelerde nasıl faaliyet gösterdiklerini inceledik. Bu şekilde gençlik ve eğitim programları ve modelleri geliştirdik. Bunu sivil insanlarla yaptık. Hep beraber başardık.” dedi.

Gönüllülük

gonulluluk

Törende Gönüllülük Ödülüne layık görülen TOÇEV Başkanı Ebru Uygun, bu ödülün kendisi için çok kıymetli olduğunu ifade ederek sivil toplumun ``paylaşmak`` anlamına geldiğini ifade etti.

STA Hakkında

Sivil toplumun konuları, sorunları ve ihtiyaçlarına yönelik bilgi üretmek ve ürettiği bilgiyi tüm paydaşlarına sunmak amacıyla kurulmuştur. Çalışma sahası; eğitim, araştırma ve raporlama olmakla birlikte STA, sivil toplumun dikkat noktalarına yönelik çalışmalarını hem ulusal hem de uluslararası sahada sürdürme hedefindedir. STA, geliştirdiği projeler ve araştırmalar ile STK’ların kapasite, üretim ve iletişim kabiliyetlerine yönelik odak çalışmalar yapmaktadır.

Detaylı Bilgi